• home
  • >
  • Kamienie szlachetne

W sklepie modern3Drings.pl proponujemy biżuterię, w której oprawiamy cyrkonie, diamenty naturalne oraz diamenty syntetyczne. W swojej ofercie posiadamy:

Cyrkonie

Dostępne kolory: biały, czarny oraz kolorowe m.in. kolory: niebieski, czerwony, miętowy, żółty, fioletowy.

Dostępne wielkości: od 1,3 mm do 6,25 mm

Diamenty naturalne

Dostępne kolory: biały i czarny

Dostępne wielkości: od 0,01 ct do 1,00 ct

Charakterystyka białych diamentów naturalnych:

barwa/czystość: G-H/SI                                                                                                        

szlif/jakość: brylantowy lub princesscut/bardzo dobra

Future Diamonds – diamenty syntetyczne:

Dostępne kolory: biały 

Dostępne wielkości: od 0,01 ct do 1,00 ct 

Charakterystyka białych diamentów syntetycznych:

barwa/czystość: D-F/SI

szlif/jakość: brylantowy/bardzo dobra

Kilka słów .....

.... o diamentach naturalnych:

Diament to jeden z najbardziej pożądanych i cenionych kamieni szlachetnych. To atopowa odmiana czystego węgla, która z powodu wysokich temperatur i dużego ciśnienia krystalizuje we wnętrzu ziemi. Diamenty mogą mieć barwę żółtą, brunatną, czarną lub są bezbarwne i przezroczyste.

Cztery C
Specyfikację oraz wartość każdego diamentu określa tak zwana zasada 4C. Cóż ona oznacza? Na podstawie tej zasady określa się wartość kamienia. W skład oceny 4C wchodzą Masa (podawana w Caratach), Czystość (Clarity), Barwa (Colour) oraz Szlif (Cut). Na podstawie tych parametrów określa się szczegółowo cenę i wartość danego kamienia.

Masa (Carat)
Masę diamentów podaje się karatach metrycznych (CT) z dokładnością co do drugiego miejsca po przecinku, czyli jednej setnej karata. Jeden karat odpowiada 1/5 grama - 0,2 g. (200 miligramom). Jedną setną karata nazywa się także punktem. Kamień o masie 0,10 karata określa się jako 10-cio punktowy lub 1/10 karata. Diamenty o niewielkiej masie 0,05 ct i 0,01ct karata częściej określane są za pomocą punktów.

Barwa (Colour)
Barwa to najważniejsza cecha jakościowa kamienia. Do jej określenia używa się specjalnej skali. Za diament idealny uznawany jest kamień zupełnie bezbarwny. Oznacza się go literą D. To jednak niebywale rzadkie i niezwykle drogie okazy. Wartość kamienia wzrasta również z jego jasną barwą. Diamenty o brawie H (biel) oraz czystości SI (małe inkluzje) są zwykle najbardziej pożądane.

Czystość (Clarity)
Kolejną cechą mającą wpływ na  jakość i wycenę kamieni jest ich czystość. Ona również ma znaczący wpływ na unikatowość i piękno diamentu. Diamenty posiadają tzw. cechy wewnątrz, czyli inkluzje oraz cechy zewnętrzne – skazy.  

Szlif (Cut)
Dzięki różnym szlifom otrzymuje się odmienne kształty diamentów. Wśród nich można wyróżnić szlif: brylantowy, księżnej, szmaragdowy, kwadratowy (princess cut), markiza, owalny, radiant, gruszka, serce, poduszka.

Do najbardziej popularnych i znanych należy szlif brylantowy.
Brylant to fachowa nazwa diamentu o brylantowym szlifie.

... o cyrkoniach: 

Cyrkonia jest sztucznie stworzonym kamieniem, który bardzo przypomina diament. To produkt w pełni wyprodukowany przez człowieka. Ze względu na swój wyjątkowo atrakcyjny wygląd oraz bardzo niską cenę cyrkonie wykorzystywane są do wyrobu wszelkiego rodzaju biżuterii.  Dla przeciętnej osoby cyrkonia i diament są bardzo trudne do rozróżnienia. Cyrkonia to kamień o diamentowym szlifie i lśnieniu zachwycającym równie mocno co brylanty. Cyrkonie produkowane są w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, różnych wielkości i kształtów. W podstawowej wersji cyrkonia jest bezbarwna, ale dzięki domieszce różnych składników chemicznych otrzymuje się szeroką gamę barwną tych produktów. Do najbardziej popularnych należą klasyczne czarne i białe cyrkonie. 

.... o Future Diamonds – diamentach syntetycznych:

Future diamond, czyli diament syntetyczny powstaje w czasie ok. 6000 godzin w specjalnych reaktorach. Laboratoryjne warunki pozwoliły na odtworzenie i przyspieszenie skomplikowanych procesów zachodzących w głębi ziemi, które powodują, że w ich wyniku węgiel krystalizuje w postaci diamentów. Future Diamonds mają taka samą strukturę atomową, właściwości i wygląd co prawdziwy wydobywany diament. To ekologiczny produkt, dostępny w niebywale krótkim czasie. Diament syntetyczny nie szkodzi środowisku, gdyż jego wydobyciu nie towarzyszą skomplikowane operacje górnicze. Kupując taki produkt, ma się również pewność, że nie pochodzi on z zubożałych krajów, gdzie wydobyciu diamentów towarzyszą niebezpieczne warunki pracy oraz z ich powodu napędzane są wojny i konflikty zbrojne.  

Future Diamond — diament syntetyczny to kamień przyszłości! Ekologiczny, najtwardszy, niezniszczalny i najbardziej olśniewający klejnot w niespotykanie atrakcyjnej cenie.

DARMOWA DOSTAWA
na zamówienie od 250zł
SKLEP FIRMOWY SWEPOL
certyfikat jakości producenta
GRAWER GRATIS
projekty indywidualne
KRÓTKI CZAS REALIZACJI
zamówienia indywidualne