TYTAN

Tytan to bardzo lekki metal o srebrnoszarym kolorze. Jest to niezwykle wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne surowiec. Jest niezwykle odporny na korozję, w tym na wodę morską i chlor, co jest niebywale ważne w przypadku obrączek i pierścionków noszonych stale przy codziennych czynnościach. Ze względu na powyższe właściwości metal ten jest szeroko stosowany w przemyśle lotniczym, militarnym, motoryzacyjnym, medycznym (protezy stomatologiczne, klamry ortopedyczne). Tytan ma najwyższy stosunek wytrzymałości do masy i jest uznawany za jeden z najtwardszych metali na świecie.  To jedyny metal, który w swojej czystej postaci jest całkowicie obojętny dla organizmu ludzkiego. Z tego też względu polecany jest szczególnie alergikom. Ważne jest jednak, aby nie zawierał domieszek stopów oraz zanieczyszczeń, które mogą uczulać. W naszym sklepie wszystkie produkty wykonane są z najczystszej formy tytanu, przez co macie Państwo 100% pewność, że są one antyalergiczne.  

Obrączki z tytanu produkujemy w szerokościach od 1 do 12 mm. Natomiast standardowa wysokość obrączek wynosi 1,8 - 2,0 mm. Mogą one jednak sięgać aż do 3 mm. Znaczenie ma tutaj wielkość oprawianego kamienia, która wpływa na wysokość obrączki.  

KARBON

To inaczej włókno węglowe, które jest od stosunkowo niedawna wykorzystywane w produkcji biżuterii.  Do tej pory swoje zastosowanie miało głównie w produkcji mebli, samochodów, ram rowerowych lub służyło do wzmacniania różnego rodzaju tkanin m.in. w produkcji toreb czy portfeli. Karbonowa biżuteria cieszy się coraz większą popularnością ze względu na niebywale atrakcyjny wygląd włókna węglowego. Zachwyca ono swoim głębokim i szlachetnym czarnym kolorem oraz intrygującym wyglądem splotów nici karbonowych, które nigdy nie prezentują się tak samo. Ich niejednorodna, niepowtarzalna struktura dodaje biżuterii wykonanej z karbonu unikatowości i oryginalności. 

W sklepie modern3drings.pl oferujemy obrączki i pierścionki wykonane z karbonu o splotach przypominających print moro oraz o wzdłużnym splocie wyglądającym, jak połączone drobne pojedyncze cienkie nici. Carbon jest materiałem, który wymaga skomplikowanej obróbki podczas wykonywania biżuterii. Jest to technologia dość nowa, którą do tej pory opanowały dotąd nieliczne firmy. Producent Swepol właściciel sklepu Modern3Drings jest jedną z nielicznych firm na rynku polskim i światowym, która wykonuje biżuterię z karbonu zgodnie z najwyższymi standardami sztuki jubilerskiej.  

W swoich wyrobach w nowoczesny sposób łączymy karbon z takimi metalami jak złoto różowe czy żółte oraz tytan i srebro. W biżuterii z karbonu oprawiamy ręcznie diamenty, cyrkonie oraz Future Diamonds, czyli diamenty syntetyczne.  

ŻÓŁTE ZŁOTO

To jeden z najbardziej drogocennych metali szlachetnych. Złoto w czystej postaci ma jasnożółty kolor i wyrazisty połysk.  W produkcji biżuterii z powodu tego, że metale szlachetne w tym złoto są zbyt miękkie, nie stosuje się ich w czystej postaci. Z tego też względu przy produkcji biżuterii używa się stopów złota z innymi metalami takimi, jak srebro, pallad i miedź. Barwę danego stopu uzyskuje się w zależności od rodzaju użytego metalu i jego proporcji. W taki sposób powstaje białe czy różowe złoto.  

Stop metalu – to substancja, w której skład wchodzą minimum dwa pierwiastki chemiczne, z których przeważający ilościowo (minimum jeden) jest metalem. Bardzo często jest to połączenie 2 lub większej liczby metali z pierwiastkami niemetalicznymi. Dodatki służą do uzyskania pożądanych właściwości stopu, czyli jego twardości, wytrzymałości, barwy czy skrawalności.  

Próba metalu — jest to stosunek ilości metalu podstawowego do pozostałych składników stopu.  Trzy podstawowe próby złota w branży jubilerskiej to 333, 585, 750.  Każda z nich różni się wytrzymałością, plastycznością i własną charakterystyką.  

Zawartość złota w stopie można określić na podstawie następujących sposobów: używa się do tego karatów oraz procentowego określenia zawartości złota w stopie. Czyste złoto określa się jako złoto 24 karatowe. Karat odpowiada 4,167% zawartości czystego złota w stopie. Analogicznie 14 karatowe złoto 14x4,167=58,338, to stop złota odpowiadający próbie 585.

Najbardziej popularne próby złota: 

24K = próba 999 (zawartość 99,9% czystego złota)  
23K = próba 960 (zawartość 96% czystego złota)  
18K = próba 750 (zawartość 75% czystego złota) 
14K = próba 585 (zawartość 58,5 % czystego złota) 
9K = próba 375 (zawartość 37,5% czystego złota)  
8K = próba 333 (zawartość 33,3% czystego złota) 

W naszym sklepie w produkcji biżuterii wykorzystujemy złoto 8, 14 i 18 karatowe. Informację, jakiej próby złoto zostało wykorzystane w danym modelu, znajdziecie w szczegółowym opisie parametrów biżuterii.  

RÓŻOWE ZŁOTO

Różowe złoto, tak samo jak białe nie występuje  w naturze. Jest to stop złota z innymi metalami, dzięki którym uzyskuje ono różową barwę.  Do złota o próbie 999 dodaje się miedź w odpowiednich proporcjach. Miedź ma kolor łososiowo-różowy, który po złączeniu ze złotem daje odcień różowy.  Przy realizacji tej mieszanki używa się takiej samej ilości złota co w przypadku stopów w innym kolorze, przez to złoto różowe jest tak samo wartościowe co pozostałe odmiany. Różowe złoto to niebywale modny kruszec zyskujący coraz większą popularność. Barwa metalu bardzo dobrze prezentuje się na odmiennych typach urody. Pasuje zarówno do bardzo jasnej i bladej karnacji, jak i ciepłej, południowej urody.  

W zależności od ilości miedzi uzyskuje się odmienną intensywność różowego koloru. W produkcji biżuterii z różowym złotem używamy 14 i 18 karatowego złota. Szczegółowe informacje znajdują się zawsze w parametrach biżuterii danego modelu.  

SREBRO 

Srebro to metal o srebrzystobiałej, połyskującej barwie. To bardzo łatwy w obróbce i polerowaniu materiał. Z tego względu jest tak szeroko wykorzystywany przy produkcji biżuterii. 

W powszechnym użyciu jest biżuteria wykonana ze srebra próby 925 - zawierająca 92,5% czystego srebra.

DARMOWA DOSTAWA
na zamówienie od 250zł
SKLEP FIRMOWY SWEPOL
certyfikat jakości producenta
GRAWER GRATIS
projekty indywidualne
KRÓTKI CZAS REALIZACJI
zamówienia indywidualne